Hodně lidí sní o tom, že bude vydělávat miliony. Bohužel se to povede jen málokomu. Problém nejčastěji spočívá v tom, že lidé často jen mluví, ale nikdy nezačnou. V hlavě mají jí plno nápadů, jejich realizaci však odkládají na dobu, kdy budou plně připraveni. Jenže to už může být pozdě.

Cesta za milionem

Cest, jak přijít k milionu, je mnoho. Liší se tím, jak moc jsou reálné. Jeden milion můžete zdědit, ale kdo má tak movité příbuzné, že v to může doufat.

Další cesta je spoření. Když budete odkládat určitou sumu ze svého pravidelného příjmu, můžete při volbě vhodného investičního nástroje či kombinaci více investičních nástrojů naspořit svůj první milion v řádu několika let. Samozřejmě záleží i na výši odkládané částky. Když budete měsíčně odkládat částku v řádu několika stovek, pak doba spoření může být až dvacet let, ne-li více. Jestliže však máte možnost spořit tisíc a více korun, pak se doba, za kterou dosáhnete na svůj milion, zkrátí. Milionářem tak můžete být už za pět let.

Získat milion můžete také díky své práci. Abyste vydělali milion, pak se buď profesně musíte dostat hodně vysoko, nebo začnete podnikat. Pro zahájení podnikání je potřeba základní kapitál, myšlenka a případně spolehlivý obchodní partner, či partneři. Jestliže nemáte dostatečné zdroje, pak můžete vyhledat investory, kteří budou ochotni do vašeho podnikání investovat. Investoři vám mohou pomoci rozjet podnikání také svými zkušenostmi, či obchodními kontakty.

Hlavní je začít

Když budete neustále začátek vašeho podnikání, tak také nemusíte nikdy začít. Pro zahájení podnikání nemusíte mít vždycky vše potřebné. Většina začínajících firem, které nemají investora, nejsou „hotové“, ale své produkty či služby už prodávají. Pokud se bojíte, že neuspějete, tak je to normální. Ale právě neúspěch je to, co vás může posunout dál. Podnikání je totiž především o praxi a nasbíraných zkušenostech. Teoretické znalosti vám mohou jistě v některých ohledech pomoci, ale úspěch vám nezaručí.

Dalším problémem některých lidí je, že čekají úspěch hned. Málokdo z nich si uvědomuje, že je nejprve potřeba tvrdé práce a hlavně u ní vydržet. Mnoho úspěšných lidí začínalo od nuly. Svému nápadu ale věřili a vytrvale pracovali na jeho realizaci, a to i když nebyli hned úspěšní a leccos se nezdařilo.

Vezměme si příklad z českého prostředí. Tomáš Baťa se svým bratrem a sestrou vybudoval fungující společnost, a to i přes nemalé potíže, kterým museli v první fázi čelit. Obrovské dluhy a hrozící žaloby ze stran věřitelů dokázal Tomáš Baťa zvládnout jen díky své tvrdé práci. Pochopil, že, ač byl ve vedení společnosti, bylo potřeba sáhnout i na tvrdou manuální práci. Tím, že poznal všechny dělnické práce, ve své firmě, mohl najít cesty pro zefektivnění a hlavně úsporu.

Dnes je Tomáš Baťa uznávanou osobností, která ovlivnila myšlení některých ekonomů a především je stále cenným zdrojem příkladů pro oblast managementu firem.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>