Pokud chcete skutečně dosáhnout bohatství měřeného penězi, pak je potřeba dodržovat určitá pravidla a hlavně se přestat neustále na něco vymlouvat. Existují lidé, kteří jsou bohatí, aniž by se o to jakkoli zasloužili, narodili se např. v movité rodině. A vy se ptáte, proč jste se také nenarodili boháčům? Nemá cenu se zaobírat něčím, co nemůžete ovlivnit.

Jak se stát bohatým?

Na začátku je potřeba si stanovit cíl, ke kterému chcete dospět. K velkému cíli ovšem nedospějete hned. To je jako kdybyste se rozhodli, že za týden poběžíte maraton, ale nikdy jste předtím neběhali. Je dobré svůj cíl rozfázovat na dílčí cíle. Nezapomeňte si stanovit také termín splnění daných podcílů. Cíle musí být reálné a splnitelné.

Máte-li stanovený cíl, začíná tvrdá práce. Pokud si ale myslíte, že k bohatství vás dovede to, že budete pracovat osm hodin denně a pak půjdete domů, tak se mýlíte. Na počátku je potřeba pracovat více jak osm hodin. Tento luxus si můžete dopřát až ve chvíli, kdy vyděláte své první miliony.

V návaznosti na výše uvedené je potřeba uvést, že k bohatství vás dovede také jedině vaše výdrž. Pracovat dlouhodobě několik hodin denně je náročné. Demotivující je také, pokud se vám zpočátku nedaří. Důležité je to nevzdávat a vydržet.

Posílit vaši vytrvalost může sport. Pokud nesportujete, pak byste měli začít. Sport totiž působí pozitivně na vaše tělo a na vaši psychiku. Zbavuje tělo stresu, uvolňuje endorfiny, takže je člověk veselý a více motivovaný do práce.

Čemu se vyvarovat?

Na vaší cestě k bohatství byste se měli vyhýbat lidem, kteří mají ke všemu negativní postoj. Tento negativní postoj často plyne z jejich vlastní lenosti. Je pro ně nepředstavitelné, že by měli dělat cokoli nad rámec svého úvazku. Je pro ně nepochopitelné, že by někdo mohl mít pěkné auto, velký dům apod. Negativní lidé působí demotivačně, proto je lepší se s nimi nestýkat.

Negativně na vás může působit také časté sledování televize, kde je přemíra reklamních spotů. Nejenže strávíte spoustu času sledováním těchto reklam, ač se chcete dívat třeba jen na film, jste navíc podvědomě vystavit velkému množství podprahových informací, které vám zbytečně zabírají místo v hlavě.

Volný čas byste měli raději vyplnit četbou a osobním vzděláváním. Díky tomu můžete získat cenný náskok před svým okolím. Buďte otevření k různým názorům, nemusíte se s nimi ztotožnit, ale jistě vás obohatí a mohou vám pomoci při rozhodování v různých životních situacích.

Chcete-li skutečně dospět k tomu, že budete bohatí, pak byste měli omezit investice do spotřebních věcí jako je nová televize či nové auto, pokud vám stávající ještě slouží a sloužit mohou ještě nějakou dobu. Peníze naopak investujte do svého podnikání, projektu.

Čemu byste se měli snažit vyhnout, jsou půjčky na spotřební zboží.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>